sreda, 18. januar 2017

Cene zlata rastejo, nevarnost inflacije vedno večja!

Cena zlata je od dviga obrestne mere s strani ameriške centralne banke v sredini decembra zrasla že za več kot 5%. To še enkrat potrjuje, da se dejansko cena zlata dviguje tudi takrat, ko se dviguje obrestna mera centralnih bank.
Težava, ki prihaja na površje je, da je že sedaj inflacija višja kot obrestne mere na banki. 

V ZDA je po zadnjih podatkih statistična inflacija zrasla na 2.1% medtem, ko je obrestna mera ameriške centralne banke 0,75%. To pomeni da je inflacija skoraj 3x večja od obrestne mere. V tem primeru gre za realno izgubo premoženja in to bo še pospešilo prenos premoženja iz bank v druge naložbe. Posledica tega je tudi rast cen zlata in srebra, ki se bo zaradi povečevanja inflacije še nadaljevala.

Tudi v drugih državah opozarjajo na višjo inflacijo. Npr. v Turčiji.



sreda, 11. januar 2017

Ob upokojitvi bomo kmalu dobili manj kot 50% plače!

Če pogledamo podatke iz uradnih strani ZPIZa - www.zpiz.si, lahko ugotovimo, kako hitro se zmanjšuje delež višine pokojnine glede na plačo. 
Do izboljšanja lahko pride le če povečamo plače, ker se bodo tako povečale tudi pokojnine, podaljšamo delovno dobo, kar pomeni, da bo razmerje med zaposlenimi in upokojenci spet večje ali pa da ob enakem številu upokojencev povečamo število zaposlenih. Ker je življenjska doba vedno daljša in rodnost vedno manjša, je vsako upanje na hitro izboljšanje razmer samo in zgolj utopija. 

Približujemo se socialni bombi in bolje je že danes planirati svoje življenje v pokoju.

Nekaj zanimivih podatkov:






ponedeljek, 9. januar 2017

Neznanje je glavna surovina za manipulacijo.

V današnjem svetu, kjer je preveč informacij, gredo ravno najpomembnejše informacije prehitro v pozabo. Ali se še spomnite kaj ključnega za varnost bančnih vlog se je v Sloveniji spremenilo v aprilu 2016 in kaj se je zgodilo 2.10.2016 in sicer prvič po 8 letih in bo  vsaj še naslednjih 5 let vplivalo na cel svet?


Vabim vas na Webinar (to je predavanje, ki ga lahko v živo in iz udobja vašega doma spremljate preko mobilnega telefona, tablice ali računalnika). V 45 minutah si bomo skupaj pogledali kako so se gibale cene zlata in srebra v letu 2016. Tako nam bo lažje razumeti kaj lahko pričakujemo v letu 2017 in zakaj večina finančnih elit ne spodbuja varčevanja v zlatu in srebru.

Webinar bo potekal v četrtek 12. januarja med 20.00 in 20.45.

Oba predavatelja Peter Slapšak in Matjaž Jereb imava več kot 10 letne izkušnje na področju vlaganja v plemenite kovine in drugačen z veliko konkretnimi argumenti podkrepljen pogled na trenutno finančno situacijo, kot nam jo prikazujejo mediji v svetu in Sloveniji.

Prijavo na brezplačni webinar se opravite s klikom na povezavo: PRIJAVA

Vabljeni da razširite področje vašega znanja. Znanje je največje bogastvo. Neznanje pa je glavna surovina za manipulacijo.

sreda, 4. januar 2017

Tudi Grčija sprejema ukrepe v smeri zmanjševanja gotovine...


Razlog je mogoče različen kot v Avstraliji ali Indiji, pelje pa k enakem rezultatu. Kot zanimivost naj povem, da je v Nemčiji civilna iniciativa STOP BARGELDVERBOT zbrala že več kot 170.000 podpisov proti morebitni ukinitvi gotovine v Nemčiji.

Samo nekaj vprašanj v razmislek...

Kje so interesi ukinjanja gotovine?
Kdo je pobudnik?
Kdo ima lahko korist od tega?

torek, 3. januar 2017

Ponavlja se zgodba iz decembra 2015...


V decembru 2015 je FED po zelo dolgo časa dvignil obrestno mero. Posledica dviga je bila 3 mesečna rast cene zlata in srebra. Ali bo ob decemberskem ponovnem dvigu obrestne mere s strani FED zopet enako?
Vse tako kaže, da je cena zlata in srebra v drugi polovici decembra dosegla dno, saj od 23. decembra v rastočem trendu. Teza, da cene zlata upadejo ob dvigu obrestne mere, drži, vendar le za nekaj dni. Že v obdobju meseca dni, je slika popolnoma drugačna. 

Dvig obresti v decembru 2015 je močno spodbudil nemško povpraševanje po zlatu. Glede na konzervativno naravnanost Nemcev, lahko pričakujemo nadaljevanje trenda tudi v 2016. 
Ker pa skupne investicije v srebro predstavljajo samo 1/44 vseh investicij v srebro, lahko tako kot v 2016 pričakujemo višjo rast cen srebra kot zlata.

ponedeljek, 2. januar 2017

Cena zlata je v 2016 zrasla za 12%, srebra za 18,6%!

V letu 2017 lahko pričakujemo nadaljevanje rasti cen zlata in srebra. Rast bo poganjalo predvsem investicijsko povpraševanje zaradi novih nestabilnosti v evropski bančni industriji, višja pričakovana inflacija, ki bo spodbujala prenos sredstev iz depozitov z nizko obrestno mero in težave z refinanciranjem javnih dolgov evropskih držav. Da o nestabilnostih zaradi menjave oblasti v ZDA, začetku pogajanj o iztopu Velike Britanije iz EU in volitev v Franciji in Nemčiji raje ne govorimo.




Po EU, kjer se posredno ukinja 500€ bankovec, po Indiji, kjer so ukinili najvišje epoene bankovcev in praktično zlomili finančni sistem, je očitno na vrsti še Avstralija, kjer se tudi pripravljajo na morebitno ukinitev 100 $ bankovca. Ali si predstavljate, da je v EU največji 50€ bankovec?